CAIMAT

Doğal dokunmamış kumaşa dayalı malzeme. Mükemmel bir ses emici ve ısı yalıtım etkisine sahiptir. Bir taraftaki tutkal tabakası nedeniyle kullanımda çok uygundur. Karmaşık yüzeylere uygulanması da kolaydır; çevre dostu ve herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz, aşınmaya dayanıklı.

SILENCEFIX

Orta menzil ve yüksek frekanslı seslerin emilmesi ve yolcu bölmesinin plastik kaplama konsolidasyonu SilenceFix malzeme uygulamasının ana noktalarıdır. Sızdırmazlık malzemesi, polimerik bir bileşim ile emprenye edilmiş poliüretan esas alınarak üretilir, kendinden yapışkanlı ve dayanıklıdır. Kolayca deforme olur, başlangıç ​​kalınlığını sıkıştırır ve geri yükler. Ses emici bir tabaka olarak yaygın olarak kullanılır.

SILENCEMAT

Tutkal tabakalı yüksek yoğunluklu poliüretan köpük esaslı yüksek verimli ses emici. Otomobilin içindeki gürültüyü azaltmak için kullanılır. Aracın altındaki, motor bölmesinin altındaki ve bagajın altındaki vibrodamping malzemelerinden sonra ikinci bir tabaka olarak uygulanır.

WAVEFIX

Lateks emdirilmiş köpüklü poliüretan bazlı gürültü emici malzeme. Bir yandan, karmaşık bir şeklin yüzeyine bile uygulanmasının kolay ve basit olduğu yapışkan bir tabakaya sahiptir. Malzemenin dalgalı yumuşak yüzeyi, araba gövdesi ile iç kısmın plastik parçaları arasında bir conta görevi görür. Lateks emdirme sayesinde WaveFix çok dayanıklıdır ve hafıza etkisine sahiptir – çok güçlü sıkıştırmadan sonra bile şeklini geri kazandırır.

LINEFIX

Poliüretan köpük esaslı gürültü emici bir sızdırmazlık malzemesidir. Lateks emprenye sayesinde LINEFIX hafıza etkisine sahiptir – çok güçlü sıkıştırmadan sonra bile şeklini geri kazandırır.Çoklu, uzun süreli deformasyona dayanır, ancak çökmez Orta ve yüksek frekanslarda etkili çalışır. LINEFIX yanmaz malzeme, plastiğin işlenmesi ve arabanın kablolanması sırasında önemli olan açık ateş olmadığında kaybolur.