CTK WAVEFIX

En yüksek kalitede en etkili ses emici malzemelerden biridir. Tanınmış üreticiler tarafından çok daha yüksek fiyatlarla sunulan karşılaştırılabilir özelliklere sahip sadece birkaç ürün bulunmaktadır. CTK WaveFix, kendinden yapışkanlı, çok esnek, çok yumuşak ve “hafızalı” özel poliüretan bazlı dokunma ses emici malzemeye karşı hassastır. Orta ve yüksek frekans aralığında ses (gürültü) yayma ve emme kabiliyeti ve iyi ısı yalıtım özellikleri ile karakterizedir.

Ses emici işlem ek olarak akustik özellikleri iyileştirir, havadan nem emilimine, mikroorganizmaların, küf ve bakterilerin gelişmesine karşı korur ve ayrıca alttaki malzemeyi yaşlanmaya karşı korur. CTK WaveFix köpükler, yüksek yoğunluklu ve çeşitli boyutlarda yarı açık ve kısmen kapalı hücrelerin kombinasyonuyla gözenekli bir yapıya sahiptir. WaveFix paspaslar aynı anda iki farklı alanda çalışır, çünkü hem ses emici malzemelerin hem de ses yalıtım malzemelerinin temel özelliklerine sahiptirler. Dalga profili ek olarak aktif ses emici yüzeyi arttırır, bu da düz bir yüzeye sahip standart malzemelere kıyasla önemli ölçüde daha yüksek ses emilimi ile sonuçlanır. Köpük aynı zamanda sözde “şekil hafızası etkisi” ile karakterize edilir, yani güçlü sıkıştırmadan sonra yavaşça orijinal şekline döner.

Az çaba ile yavaşça yayılarak, iki bitişik panel, araba gövdesi ve döşeme elemanları arasındaki boşlukları ve boşlukları, deformasyon ve mandallanma riski olmadan doldurur. CTK WaveFix malzemesi, benzer kalınlığa sahip diğer standart susturucu malzemelerden birkaç kat daha yüksek ses emilimi sağlar. En etkili şekilde 500 Hz’nin üzerindeki geniş frekans aralığında çalışır, ancak gürültü azaltma yaklaşık 100 Hz’de başlar. Bu, eğer amaç etkili ve arabanın açıkça fark edilebilir bir şekilde susturulması ise, bu malzemenin herhangi bir profesyonel kurulum için bir zorunluluk olduğu anlamına gelir. Çok yumuşak esnekliği ve iki eleman arasındaki boşlukları ve boş alanı yavaşça doldurma kabiliyeti nedeniyle, CTK WaveFix ses emici köpükler ayrıca plastik panellerin ve araba döşemelerinin kırışıklıklarını, gıcırtılarını ve rezonanslarını azaltmak için bir malzeme olarak idealdir (örneğin, kapı panelleri, tavan ve kabin astarı, merkezi tünel konsolu, sütunlar, bagaj kapağı döşemesi, vb.), örneğin panel ile kapının iç kısmı arasında iki titreşimli yüzey arasında yumuşak şok emici pedler olarak işlev görür. Bu malzeme aynı zamanda endüstriyel cihazların, makinelerin ve binaların ses yalıtımı için olduğu kadar hoparlörlerin ve subwoofer’ların içini sönümlemek için de kullanılabilir.

Teknik Özellikler

Kalınlık 15 mm. 35 mm.
Boyutlar 1000*500 mm 1000*500 mm
Adet Ağırlığı 0.375 kg 0.675 kg
Paket Ağırlığı 3 kg 2.7 kg
Paletteki Paket 27 27
Paketteki Adet 8 4
Paket Başına m2 4 2
Palet Başına m2 120 60

Nerede Kullanılır?

Kalınlık 15 mm 35 mm
Kapı Evet Evet
Kaput Hayır Hayır
Gövde Hayır Hayır
Taban Hayır Hayır
Tavan Evet Evet
Tekerlek Kemeri Hayır Hayır
Diğer Evet Evet